Ridethelightningbarefoot
Member
I just got done telling someone that despite multiple raises at my job since I've owned my home, my mortgage payment is still 25% of my income...
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Paid $7 for a dozen eggs today...... F'ing ridiculous..!!Eggs are fucking .50c a piece. This is horseshit.
10 or so years ago..... our weekly grocery trip was between $100-$150, and we would fill a cart..... and fed a family of 4.I found a grocery Walmart receipt a few months ago that fell under my stove from right before the bs pandemic started. Pissed at how much every single item on that list went up.
Probably cheaper to get on semaglutide and not need to wipeEggs cost a lot, but what pisses me off even more than that is the cost of wiping your ass!!!
Never used it, I’ve heard good things abt it, shit costs enough money so I hope it works!Probably cheaper to get on semaglutide and not need to wipe
I feel like I spend 50 bucks anytime I leave my house out hereI swear I just bought eggs toast and milk from Ralphs in California and it cost me 50 bucks
Eggs cost a lot, but what pisses me off even more than that is the cost of wiping your ass!!!
I can’t get myself to use one, I don’t even understand the purpose of shooting water up your asshole, seems like it wouldn’t be enough. Then if you wipe after the paper would disintegrate.Buy a bidet attachment for your toilet bro. Im living in asia these days and these things are everywhere. Gotta say i do enjoy them, gonna install one in my home when im back on that side of the planet.
Btw here in Asia where i am the prices are rising bad too, its hurting a lot of people who were already dirt poor to begin with. Its a global thing.
I can’t get myself to use one, I don’t even understand the purpose of shooting water up your asshole, seems like it wouldn’t be enough. Then if you wipe after the paper would disintegrate.
Yeeeees!!!! Clean protein is soooo expensive!!! This is why I hardly ever eat out anymore. If i dont make it myself, a meal with just 40g is like 15-20$ its insane! Im probably sitting at roughly 6$ a meal and thats jus rice, chicken, broth, and seasoning!eating good clean high quality protein is costing me more than my car payment
