Remmebersoandso
New Member
My only experience is from running a gym, the supplement store made nothing, we couldn't buy in enough bulk to get low prices, so we started selling single servings, and preworkout scoops.
It's amazing that people won't pay for a tub of protein but if we stick 200ml of milk and a banana, which costs $1 people will pay $10 for it [emoji23]
And yes to whoever said that earlier, my dealer owns a supplement store. I'm guessing he manages to filter money through it. The stores always dead.
It's amazing that people won't pay for a tub of protein but if we stick 200ml of milk and a banana, which costs $1 people will pay $10 for it [emoji23]
And yes to whoever said that earlier, my dealer owns a supplement store. I'm guessing he manages to filter money through it. The stores always dead.
