Nothing is cheaper.yeah ive stopped using them. even with their "60 percent off" deal they run all the time it's still overpriced
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Nothing is cheaper.yeah ive stopped using them. even with their "60 percent off" deal they run all the time it's still overpriced
Nothing is cheaper.
Usually get whey iso for post workout, impact whey for most other applications and some casein for more obscure shit.What protein powder do you all get from here?
I usually get the impact whey protein.
chickenNothing is cheaper.
Not cheaper, gram for gram protein powder from myoprotein is cheaper. Or else i would do more chicken myself.chicken
I’ve had them deliver several times, they were adequate. They deliver on Sundays as well.Mother fuck!
My order is being delivered by Laser Ship.
For the love of fuck why would MP lower their standards and allow the deaf, dumb and blind to handle packages!?
Is it still myoprotein though?Mother fuck!
My order is being delivered by Laser Ship.
For the love of fuck why would MP lower their standards and allow the deaf, dumb and blind to handle packages!?
Is it still myoprotein though?
are u joking? 1 dollar in myprotein gets u like 20 grams or something. chicken sells 2 bucks a pound of white meat. 1 buck gets you 70 grams protein.Not cheaper, gram for gram protein powder from myoprotein is cheaper. Or else i would do more chicken myself.
Ugh mathare u joking? 1 dollar in myprotein gets u like 20 grams or something. chicken sells 2 bucks a pound of white meat. 1 buck gets you 70 grams protein.
200*20/80=50g/$Ugh math
80$ Now it was 60$ 3 months ago
200 servings-20 grams per serving
This is not 1$ for 20 grams.
Have to double check the pricing of chicken at stop and stop, in new york. I did the math before.
My brain hurts at the moment. Will do the math tomorrow.
Edit-if this is the case i will 100% be buying chicken then and saving money.
But i did the math before
Edit 2- chicken at home natures promise is 13$ for 2.75 lbs
In my area, walmart has the worst meat.don't get the chicken at upscale grocerie stores get it at Walmart
No walmart with 10 miles of me. Lol200*20/80=50g/$
don't get the chicken at upscale grocerie stores get it at Walmart
COSTCO!200*20/80=50g/$
don't get the chicken at upscale grocerie stores get it at Walmart
not just ur area. that's kinda their whole thing. tons of shit products but for cheap. still gets the job doneIn my area, walmart has the worst meat.
Well sweet fucking Jesus, finally you say something that makes senseCOSTCO!
