Navysquid
Banned
Sorry for silly question cause I know this forum is big on testing and I wanna participate. Problem is im doing this for cost reduction and I looked and saw jano charges 100 per sample. If I order 100g of test, 20 npp and 10 primo, the cost of testing makes this not very cost effective. Add on fancy equipment like mixers (which I would like to invest in one day) and the cost far exceeds the raws. So I guess my question is, how do you keep cost down and test your product. Just test your raws? Get a big enough amount of raws so its cost effective? Imjust getting ready to do my first order and I wanna do it right. Thank you bros. Sorry if this is a already asked question. Didnt see it.
